barikan
30 مرداد 1401 - 11:24

گرانی شدید خودرو در بورس کالا / وزیر صمت رسیدگی کند

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی گفت: عرضه کم خودرو در بازار بورس کالا منجر به گرانی شدید خودرو در این بازار شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسلم صالحی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۳۰ مردادماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار پرداخت مطالبات گندمکاران شد.

خبرنگار مهروی افزود: گندمکاران مدت طولانی است که گندم خود را به نهادهای مربوطه تحویل داده اند اما هنوز مبلغ آن را دریافت نکرده اند.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تذکر بعدی بنده به وزیر کشور و رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره پرداخت خسارت‌های سیل است که در این زمینه باید عدالت در شهرستان‌ها و استان‌های مختلف رعایت شود.

وی در تذکری به وزیر صمت از عرضه کم خودرو در بازار بورس کالا انتقاد کرد و گفت: این مسئله منجر به افزایش قیمت خودرو شده است. به گونه‌ای که یک خودرو که ۸۰۰ میلیون تومان است به دلیل عرضه کم در بورس کالا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد و این مسئله باعث ضرر و زیان مردم شده و وزیر صمت باید به این موضوع رسیدگی کند.

صالحی تصریح کرد: شرکت دخانیات باید بدهی سنگین خود را به اداره امور مالیاتی، بیمه و تأمین کنندگان توتون و تنباکو پرداخت کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 631191