barikan
27 شهریور 1401 - 15:04

برنامه های دهه پایانی صفر در حرم مطهر رضوی اعلام شد/ خدمت کریمانه و جهاد عالمانه شعار اصلی دهه آخر صفر

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی با تاکید بر حفظ کرامت زائر در دهه آخر صفر، گفت: خدمت کریمانه و جهاد عالمانه شعار اصلی برنامه های دهه آخر صفر در حرم مطهر رضوی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام شریعتی‌نژاد معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ظهر امروز در نشست خبری معرفی ویژه‌برنامه‌های دهه آخر در حرم مطهر رضوی،گفت: هر ساله در دهه آخر صفر شاهد حضور چشمگیر زائران در مشهد هستیم و پیش‌بینی ها حاکی از حضور حداکثری در حرم است بنابراین خود را موظف می‌دانیم شرایط مناسب را برای تسهیل زیارت، با توجه به خدمت و حفظ کرامت زائران فراهم کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد،آستان قدس رضویوی اظهار کرد: ۲۵برنامه ویژه با محور موضوعات مختلف در پایگاه‌هایی از جمله پایگاه آداب زیارت، پایگاه کتاب و خدمت‌رسانی، پایگاه حکایت آفتاب، ایستگاه مطالعه، پایگاه کودکان و دیگر پایگاه‌ها باهدف خردورزی در سبک زندگی رضوی برای دهه آخر صفر برنامه‌ریزی شده است.

سبک زندگیمعاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی شعار امسال آستان قدس رضوی در دهه آخر صفر را خدمت کریمانه و جهاد عالمانه اعلام کرد و افزود: محور موضوعی که ذیل آن در نظر گرفته شده است، خردورزی در زندگی رضوی است.

حجت‌الاسلام شریعتی‌نژاد با بیان اینکه سلسله سخنرانی‌ها با عنوان سلسله‌الذهب اولین برنامه بعد از نماز مغرب و عشاء است، ابراز کرد: حجت‌الاسلام پناهیان، رفیعی، شهاب مرادی و راشد یزدی از سخنرانان حرم در مراسم دهه آخر صفر که از شب اربعین آغاز شده و تا آخر ماه صفر ادامه دارد، هستند.

نماز مغرباربعینوی تصریح کرد: در شش شب پایانی ماه صفر نیز ویژه‌ برنامه سوگواری در بخش دوم رواق امام(ره) را خواهیم داشت و ساعت ۲۱ سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالقاسمی و مداحی بنی‌فاطمه تا شام امام رضا(ع) ادامه خواهد داشت.

مشکل پارکینگ زائران نیازمند تصمیم گیری جدی است

مشکل پارکینگ زائران نیازمند تصمیم گیری جدی استدر ادامه مصطفی فیضی مدیر عالی حرم رضوی اظهار کرد: پارکینگ، نیاز مستمر و دائم زائران حرم مطهر رضوی است و با بسیج موقت امکانات حل نمی‌شود و حل این موضوع نیازمند یک تصمیم‌گیری جدی است.

حرم مطهر رضویبسیجوی افزود: نمایش آیینی آسمان هشتم از مهمترین برنامه‌های شاخص در سوگواره امام رضا(ع) است که برای اولین بار موضوع هشت سفر امام رضا(ع) از مدینه تا مرو را عنوان می‌کند.

مدیر عالی حرم رضوی با بیان اینکه توجه به خدمت و حفظ کرامت به زائر اولین وظیفه ما در جهت فراهم کردن یک زیارت خوب است، ادامه داد: 14 موکب جاده‌ای در 4 محور استان، 16 موکب خدمت‌رسانی در مدارس و سالن شهید بهشتی و 132 موکب در مسیر حرم را از 27 صفر پیش‌بینی کردیم.

فیضی حفظ سلامت زائر را مهمترین موضوعات در خدمت‌رسانی به زائران عنوان کرد و گفت: با ایجاد مواکب دربخش‌های مختلف پزشکی و دیگر موارد آماده خدمت رسانی به زائران هستیم.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 740785