barikan
31 شهریور 1401 - 00:37

عجز و لابه‌های زلنسکی در سازمان ملل: روسیه را مجازات کنید

عجز و لابه‌های زلنسکی در سازمان ملل: روسیه را مجازات کنید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از اعلام بسیج بخشی از نیروهای نظامی روسیه و حمایت مسکو از برگزاری همه‌پرسی در مناطق دونباس، «ولودیمر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین به تکرار عجز و لابه‌ها در سازمان ملل پرداخت.

بسیجروسیهزلنسکی در پیام ویدئویی ضبط‌شده که به‌عنوان سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل ارسال کرده بود، گفت: «من از طرف کشوری صحبت می‌کنم که مجبور شد از خود دفاع کند اما فرمولی برای صلح دارد. ۵ شرط برای دستیابی به صلح با روسیه وجود دارد که غیرقابل مذاکره است».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی با ادعای حصول نتایج مثبت در جنگ با روسیه، مدعی شد: «ما تمام شهرهای اوکراین را از اشغال روسیه آزاد خواهیم کرد. روسیه جنگی را که در سال ۲۰۱۴ علیه کشورمان آغاز کرد، در سال ۲۰۲۱ به یک جنگ تمام عیار تبدیل کرد».

رئیس جمهور اوکراین خطاب به کشورهای حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل گفت:‌«روسیه باید به‌گونه ای مجازات شود که مرزهای شناخته‌شده بین‌المللی را پس دهد. توقف تجارت و معامله با متجاوز دو بخش از فرمول صلح مطلوب است. باید دادگاه ویژه‌ای تشکیل شود تا روسیه را به جرم تجاوز به کشورمان مجازات کند و اقدامات مشخصی در این زمینه تدارک دیده‌ایم».

زلنسکی با ادعای اینکه روسیه باید تاوان جنگ با اوکراین را بپردازد، اضافه کرد: «رهبران جهان باید روسیه را به خاطر جنگ، با سلب حق وتو در شورای امنیت مجازات کنند. ما به سلاح‌های تهاجمی و سیستم‌های دفاعی بین‌المللی و همچنین برای محافظت از مردم خود به حمایت مالی نیاز داریم».

در حال تکمیل...

منبع: فارس
شناسه خبر: 751041