barikan
30 شهریور 1401 - 20:03

لباس جدید تیم نماینده بسکتبال ایران در مسابقات آسیایی رونمایی شد

گرگان – ایرنا – لباس جدید تیم بسکتبال شهرداری گرگان نماینده ایران در مسابقات آسیایی با حضور کادرفنی، بازیکنان، جمعی از مسئولان، حامیان و طرفداران رونمایی شد.

به گزارش شامگاه چهارشنبه خبرنگار ایرنا، با حضور شهردار و شورای شهر گرگان، کادر فنی، بازیکنان و طرفداران تیم بسکتبال شهرداری گرگان آیین رونمایی لباس جدید و معرفی کادر این تیم برگزار شد.

در این مراسم سرمربی بسکتبال شهرداری گرگان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به حضور همزمان این تیم در مسابقات آسیایی و لیگ داخلی تلاش کردیم مجموعه‌ای توانمند و بازیکنانی نامدار و باتجربه را با اولویت استفاده از نیروهای بومی جمع کنیم.

مهران حاتمی افزود: در این میان مجموعه شهرداری و شورای شهر به منظور ایجاد شرایط مطلوب زیرساخت‌های مناسب را به جهت آماده سازی تیم در اختیارمان قرار داده است.

وی بیان کرد: تیم درحال حاضر در شرایط مطلوب آمادگی بسر می برد و با تدارک بازی‌های دوستانه در مقابل چند تیم درصدد هستیم توانایی خود را بالا برده و بطور حتم در لیگ داخلی و خارجی مدعی قهرمانی خواهیم بود.

سرپرست شهرداری گرگان در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: با آغاز فصل جدید بازی‌های لیگ برتر بسکتبال شهرداری گرگان با همراهی شورای شهر حمایت مالی خود را با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال در اختیار تیم بسکتبال شهرداری گرگان نهاده است.

سیدرضا سیدالنگی در ادامه افزود: تیم بسکتبال شهرداری گرگان با دو دوره قهرمانی پی در پی در لیگ برتر این آمادگی را در خود دارد تا مدعی اصلی قهرمانی در لیگ داخلی باشد و در ادامه همه تلاش خود را خواهد کرد تا در مسابقات آسیایی نماینده‌ای شایسته برای ایران عزیز باشد.

سیدرضا سیدالنگیسرپرست شهرداری گرگان با اشاره به اهمیت مسایل ورزشی و فرهنگی برای این مجموعه گفت: با توجه به وجود عقل سالم در بدن سالم، شهرداری گرگان برای داشتن شهروندانی سالم تمام اهتمام خود را برای حمایت از موضوعات ورزشی و فرهنگی خواهد ورزید.

سیدالنگی ابرازداشت: تیم بسکتبال شهرداری گرگان بعنوان افتخاری بزرگ برای گلستان ضمن برخورداری از حمایت‌های مجموعه شهرداری و شورای شهر مورد توجه ویژه مسئولان اجرایی استان است که همه تلاش‌ها برای ایجاد بستری مناسب به جهت افتخار آفرینی بیشتر و شاد کردن دل هواداران و شهروندان گلستانی ادامه دار خواهد بود.

بسکتبال گرگان قدمت بیش از ۶۰ ساله در تاریخ بسکتبال ایران دارد که از چهره‌های مطرح این رشته در بخش مردان می‌توان به شعبان قاری، حسن طیبی، اسدالله کبیر، مهدی قاسم‌پور، محمدمهدی ایزدپناه، حمیدرضا کلاسنگیانی به عنوان بازیکن، فرهاد زحمتکش، اکبر مومنی و محمد رجبی به عنوات داور و نیز در بخش زنان به اسامی همچون نیکا بیک‌لیک‌لی و زهرا رحیم‌نژاد و دیگر چهره و نام در بخش مردان و زنان اشاره کرد.

تیم بسکتبال شهرداری گرگان در فصل ۱۴۰۰ -   ۱۳۹۹ لیگ برتر بسکتبال مردان ایران با هدایت "مهران شاهین‌طبع" سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال ایران به مقام قهرمانی دست یافت و در فصل قبل آن (۱۳۹۹ - ۱۳۹۸) با هدایت شاهین‌طبع که به علت شیوع شدید ویروس کروتا از سوی فدراسیون رقابت‌های آن نصف، تعطیل و دیگر ادامه پیدا نکرد، صدرنشین دور مقدماتی جدول ۱۲ تیمی معرفی شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 750888