barikan
21 بهمن 1401 - 09:09

راه‌اندازی مکان‌های عرضه گوشت گوسفند با قیمت مناسب در کرمانشاه

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه از راه‌اندازی مکان‌های عرضه گوشت گوسفند با قیمت مناسب در کرمانشاه از هفته اول اسفند ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدطیب صحرایی شامگاه پنجشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان کرمانشاه ویژه ساماندهی گوشت قرمز که با حضور سرپرست معاونت اقتصادی استانداری و مدیران عضو برگزار شد، اظهار کرد: تنظیم نرخ عادلانه گوشت گوسفند در کرمانشاه و فراهم کردن امکان خرید مناسب برای مردم یک دغدغه جدی برای مدیریت ارشد استان است.

وی افزود: قیمت دام زنده در تهران گران‌تر از کرمانشاه است ولی قیمت گوشت در قصابی‌های این شهر ارزان‌تر از کرمانشاه است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: این اختلاف قیمت نشان دهنده وجود مشکلاتی در بازار گوشت کرمانشاه است که باید حل شوند.

صحرایی بر ضرورت برنامه‌ریزی مناسب برای عرضه گوشت قرمز با قیمت مناسب در مناطق مختلف شهر کرمانشاه و شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: طبق مصوبه باید تا هفته اول اسفندماه جهاد کشاورزی و شهرداری با کمک اصناف و نظارت دامپزشکی نسبت به جانمایی مکان‌هایی برای عرضه بهداشتی گوشت قرمز با قیمت مناسب در مناطق هشت گانه شهر کرمانشاه و تجهیز آن‌ها اقدام کند.

وی ادامه داد: این جانمایی‌ها باید با توجه به وضعیت ترافیکی و تراکم جمعیتی هر منطقه صورت گیرد و در شهرستان‌ها هم با همکاری فرمانداری‌ها این طرح اجرایی شود.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: در این مکان‌ها علاوه بر گوشت قرمز به تدریج اقلام دیگری نیز با قیمت مناسب برای رفاه مردم عزیز عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: روستا بازارها هم یک ظرفیت خوب برای عرضه مناسب و ارزان اقلام مورد نیاز مانند گوشت قرمز هستند و باید در شهرهای مختلف گسترش یابند.

همچنین در این نشست مصوب شد شهرداری کرمانشاه و جهاد کشاورزی اقدام به راه اندازی مکان‌های عرضه گوشت گوسفند در نیمه اول اسفند کنند و نیز برای حضور پررنگ تولیدی‌های استان در نمایشگاه بهاره مشوق‌های مناسبی در نظر گرفته شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1030872