barikan
26 مرداد 1401 - 16:56

آینده نظام سلامت دشتستان با افتتاح پروژه‌های درمانی تغییر می‌کند

بوشهر- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با افتتاح و بهره‌برداری از مراکز درمانی، آینده نظام سلامت در دشتستان تغییر می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز رحیمی ظهر چهارشنبه در بازدید از پروژه‌های درمانی شهرستان دشتستان افزود: در سلسله بازدیدهایی که در دستور کار وزارت بهداشت در سراسر کشور قرار دارد، ما در خدمت مردم شهرستان دشتستان هستیم.

خبرنگار مهرمعاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: پروژه‌های حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تحت کنترل و به‌صورت منظم در حال احداث و پیشرفت هستند.

وی تصریح کرد: چند پروژه بزرگ درمانی در شهرستان دشتستان در حال احداث و یا رو به اتمام است که یکی از پروژه‌های اولویت‌دار ما در این شهرستان، توسعه بخش اورژانس بیمارستان شهید گنجی برازجان است و در منابع آن را از اعتبارات استانی و وزارتی قرار دهیم تا بتوانیم توسعه اورژانس را به‌سرعت انجام دهیم، توسعه‌ای که می‌تواند وضعیت بیمارستان را از حالت فعلی و بخش اورژانس دچار اشکال است، برطرف کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: پروژه اولویت دیگر در دشتستان، پروژه پانسیون پزشکان متخصص بیمارستان شهید گنجی برازجان است که از منابع وزارتی و همچنین کمک مسئولیت‌های اجتماعی سایر بخش‌های استانی باید اعتبارات آن تأمین شود تا به اتمام برسد.

رحیمی تأکید کرد: بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی ۱۷ شهریور برازجان از پروژه‌های ملی و در یک موقعیت خاص و همچنین در محل استراتژیک شهر برازجان در حال ساخت است که اعتبار این پروژه از محل منابع مولدسازی درون استانی و همچنین وزارت بهداشت باید تأمین شود و کمک بزرگی به افزایش سرانه تخت در استان می‌کند.

وی گفت: پروژه کلینیک تخصصی ویژه شهر برازجان از آخرین کلینیک‌های ویژه‌ای هستند که در کشور افتتاح می‌شوند و این کلینیک می‌تواند بار زیادی از مسائل تخصصی و سرپایی کم کند و همچنین بار مراجعات را بر روی بیمارستان کاهش دهد.

وی بابیان اینکه، اصرار داریم که این پروژه در حداقل‌ترین زمان ممکن در هفته‌ها یا ماه‌های دیگر با منابع وزارتی و استانی تجهیز شود، گفت: قطعاً با هماهنگی‌های بین بخشی، کمک‌های سایر دستگاه‌ها و تلاش نماینده مردم دشتستان این پروژه هر چه سریع‌تر افتتاح به بهره‌برداری برسد.

رحیمی بیان کرد: نماینده مردم دشتستان پیگیری‌های ویژه‌ای برای احداث و تجهیز این پروژه‌ها دارند و همچنین حمایت خوبی که فرماندار دشتستان از حوزه سلامت شهرستان دارند، برخی از این پروژه‌ها افتتاح خواهد شد.

وی با تشکر و قدردانی از تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این تیم مدیریتی با یک انگیزه بسیار خوبی تلاش می‌کنند که پروژه‌ها هر چه سریع‌تر به اتمام و بعد از تجهیز، افتتاح و به بهره داری برسند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیئت همراه از مرکز خدمات جامع سلامت شهر آبپخش، توسعه بخش اورژانس بیمارستان شهید گنجی، پانسیون پزشکان متخصص، کلینیک تخصصی ویژه برازجان و بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی ۱۷ شهریور برازجان بازدید کردند.

آبپخش

منبع: مهر
شناسه خبر: 608262