barikan
10 فروردین 1402 - 17:52

رئیس شورای شهر بندرعباس: پیگیر وصول حدود ۲ هزار میلیارد تومان سهم آلایندگی هرمزگان هستیم

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس از پیگیری مجدانه برای وصول حدود ۲ هزار میلیارد تومان سهم آلایندگی هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، فاطمه جراره، رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس عصر امروز پس از دیدار با مدیرکل امور مالیاتی با حضور محمد آشوری، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عوارض و مالیات بر ارزش افزوده یکی از منابع مهم درآمدی شهرداری‌ها است، عنوان کرد: مبلغ ارزش افزوده شهر بندرعباس همانند امسال نسبت به سال قبل افزایش خوبی خواهد یافت.

وی با اشاره‌ به اینکه شهرداری بندرعباس باید اولویت ها را در بودجه 1402 مورد توجه قرار دهد، ادامه داد: قطعا در سال جدید طبق برنامه ریزی و سیاست های شورا بخشی از بودجه شهرداری به ویژه درآمدهای قانونی همچون ارزش افزوده جهت عمران و آبادانی مناطق کم برخوردار هزینه می شود بنابراین شهرداری مکلف گردیده نگاه ویژه ای به بافت فرسوده شهری داشته باشد.

عضو شورای استان و نماینده هرمزگان در شورای عالی استانها، توسعه و افزایش سرانه فضای سبز، تکمیل پایانه مسافربری، احداث پروژه شهر بازی، احداث سالن های ورزشی ویژه بانوان، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بالاخص تاکسیرانی و بازگشایی معابر در محلات کم برخوردار از جمله اولویت های بودجه 4800 میلیارد تومانی سال 1402 برشمرد.

جراره تاکید کرد: ارزش افزوده سال 1401، افزایش 120 درصدی نسبت به سال 1400 داشته که علی رغم مصوبه و تاکیدات شورا برای هزینه کرد در پروژه های عمرانی متأسفانه این امر محقق نشد که انتظار می رود شهردار نسبت به این موضوعات و هزینه کرد بخش عمده ای از سهم ارزش افزوده اخذ شده ماهیانه رو در سال جاری به پروژه های عمرانی و اولویت دار شهری اختصاص دهد و نه کارهای سطحی و جزیی تا شهروندان عزیز با توجه به پرداخت مالیات شاهد تحولات چشم گیری در توسعه شهری، احداث پروژه های ماندگار و درآمد پایدار در شهر بندرعباس باشند. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: سهم ماهیانه ارزش افزوده تا پایان بهمن ماه 1401 واریزی به شهرداری بندرعباس بالغ بر 800 میلیارد تومان بوده است. جراره تاکید کرد در صورت پرداخت 2 هزار میلیارد تومانی سهم آلایندگی شهرداری بندرعباس که جلسات متعددی مبنی بر پرداخت آن انجام شده و در جلسه مذکور نیز پیگیری لازم صورت گرفت تحول عظیمی در توسعه شهری و افزایش سرانه فضای سبز اتفاق خواهد افتاد.

انتهای پیام/864 

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1118214