barikan
05 شهریور 1401 - 17:05

85 هسته و واحد فناور در هرمزگان فعالیت دارد

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از فعالیت85 هسته و واحد فناور در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علیرضا نصیری رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان، ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، با تبریک هفته دولت اظهار داشت: پارک علم و فناوری هرمزگان در سال ۱۳۹۰ مجوز فعالیت گرفت و جزو پارک‌های با سطح سه و نسل سوم می باشد.

وی ادامه داد: مراکز رشد به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های داخلی پارک های علم و فناوری در دانشگاه‌ها است.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با بیان اینکه  در هرمزگان دو مرکز رشد در بندرعباس و یک مرکز در میناب وجود دارد، عنوان کرد: در سایر شهرستان‌ها نیز به دنبال ایجاد مراکز نوآوری هستیم.

مینابنصیری ادامه داد: مرکز رشد در حوزه شرق هرمزگان در میناب راه اندازی شده و در حوزه غرب استان نیز بندرلنگه نیز در حال راه اندازی هستیم و یک مرکز نیز در بندر خمیر در هفته دولت افتتاح می‌شود.

بندرلنگهوی افزود: پارک های علم و فناوری ارتباطی تنگاتنگ و ساختارمند با دانشگاه ها و مراکز آموزشی دارد و در قالب تجاری سازی ایده ها و اختراعات وارد عمل می شود و هرچه دانشگاه‌ها به رشد و تعالی بیشتری رسیده باشند، شرکت‌های دانش‌بنیان نیز توانمند‌تر و با پیشوانه علمی و تجاری قوی‌تری عمل می‌کنند.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان تصریح کرد: در مجموع ۸۵ هسته و واحد فن آور در دوره‌های رشد مقدماتی و رشد و پسا رشد در حال فعالیت هستند.

نصیری ادامه داد: در سال گذشته ۴میلیارد تومان تسهیلات به هسته‌ها و واحد‌های نوآور  اختصاص یافته که بصورت بازپرداخت سه ساله و با دوره  تنفس دو ساله و سود ۵ درصد می‌باشد.

رییس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: صندوق پژوهش و فناوری با کمک صنایع در هرمزگان تشکیل شده است که با حمایت پالایشگاه نفت بندرعباس و فولاد هرمزگان فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/ 3728

منبع: فارس
شناسه خبر: 667327