barikan
14 مرداد 1401 - 14:30

جهاد تبیین مهم‌ترین رسالت رسانه‌ها و خبرنگاران در شرایط کنونی است

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: جهاد تبیین مهم‌ترین رسالت رسانه‌ها و خبرنگاران در شرایط کنونی است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اظهار داشت: مردم استان بوشهر عشق و علاقه فراوانی به اهل بیت دارند و در مراسم و برنامه‌های این ایام حضوری گسترده دارند.

خبرنگار مهروی با اشاره به استقبال و حضور گسترده مردم در آئین‌های مذهبی مانند عزاداری‌های ایام محرم و مراسم شیرخوارگان حسینی اضافه کرد: این حضور بیانگر علاقه، عشق و ایمان مردم به اسلام و پایبندی به هویت دینی و ملی است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه نماز جمعه یک عبادت اجتماعی است، افزود: بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با ائمه جمعه راهبردی و بنیادی بود و به عنوان یک منشور اخلاقی و رفتاری مورد توجه است.

وی خاطرنشان کرد: در جریان سیل هفته گذشته در استان بوشهر شاهد خدمات‌دهی گروه‌های جهادی و مردمی و همه گروه‌های دست اندرکار در خدمت‌رسانی به مردم بودیم.

اندرکارآیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه این سیل خسارت‌های فراوانی را در استان وارد کرده است ادامه داد: برای جبران خسارت‌های مردم باید اقدامات کارشناسی انجام شود و هر چه سریع‌تر خسارت‌ها جبران شود.

وی اجرای برنامه‌های پیشگیری از سیل را مهم و ضروری دانست و افزود: پیشگیری با حداقل امکانات امکانپذیر است و اگر حادثه رخ داد جبران آن نیازمند پنج برابر اعتبار بیشتر است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ۱۷ مردادماه روز خبرنگار را گرامی داشت و بیان کرد: در شرایطی که جبهه استکبار با تمام توان وارد میدان شده است، خبرنگاران و رسانه‌ها نقش مهمی در مقابله با دسیسه‌های آنها دارند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال آن است تا با استفاده از تهاجم رسانه‌ای افکار و رفتار جامعه ایران اسلامی را مدیریت کند گفت: دشمن می‌خواهد که مردم از هویت دینی خود فاصله بگیرند و از مهمترین جلوه‌های مقاومت در برابر استکبار جهاد تبیین است.

آیت‌الله صفایی بوشهری جهاد تبیین را مهم‌ترین رسالت رسانه‌ها و خبرنگاران را در شرایط کنونی عنوان کرد و افزود: دشمن در صدد این است تا نشان دهد که مردم از دین فاصله گرفته‌اند و ناکارآمدی نظام اسلامی را ترویج می‌کند.

وی با بیان اینکه برخی نیز در این جریان آگاهانه یا از روی ناآگاهی مردم را نا امید می‌کنند اضافه کرد: اما مردم ولایتمدار ایران با همه توان در کنار رهبر معظم انقلاب ایستاده و از این نظام پاسداری می‌کنند.

نا

منبع: مهر
شناسه خبر: 536692