barikan
03 شهریور 1401 - 11:01

پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان استان بوشهر تفاهم نامه همکاری امضا کردند

بوشهر - ایرنا - پارک علم و فناوری خلیج فارس و بنیاد نخبگان استان بوشهر در راستای حمایت از افراد مستعد و نخبه این استان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی پارک علم و فناوری خلیج فارس روز پنجشنبه به نقل از دکتر ابولحسن رزمی‌نیا رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: این تفاهم نامه با هدف مشارکت و بهره‌گیری متقابل از توانایی‌های پژوهشی و مشاوره‌ای و گسترش همفکری و همکاری‌های علمی تحقیقاتی است.

وی اضافه کرد: همکاری شکل گرفته در مسیر توسعه فعالیت‌های نخبگانی مستعدان برتر و تحقق شعار سال موثر است.

رزمی‌نیا افزود: انعقاد این‌گونه تفاهم‌نامه‌ها در راستای کشف استعدادهای برتر علمی و حمایت از آنها در مسیر توسعه کشور است و باید تلاش همگانی شکل گیرد تا این مهم به مرحله اجرا برسد.

رئیس پارک علم و فناوری استان بوشهر اظهار کرد: در قالب این تفاهم‌نامه تلاش می‌شود تا علاوه بر شناسایی استعدادهای برتر استان بوشهر زمینه برای توانمندسازی آنها نیز فراهم شود.

وی عنوان کرد: جهت دهی نخبگان به راه اندازی کسب وکار و ایجاد شرکت های فناور و دانش بنیان مبتنی بر نیازمندی‌های استان بوشهر با اولویت ویژه در فرآیند پذیرش در پارک علم و فناروی خلیج فارس و همکاری در طرح شهید احمدی روشن و شهید تهرانی مقدم از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

این تفاهم‌نامه به امضا ابوالحسن رزمی نیا رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس و الله کرم اخلاقی رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر رسید و مبادله شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 653513