barikan
11 مرداد 1401 - 09:09

ناهنجاری‌های امروز حوزه ورزش و جوانان حاصل قانون‌گریزی دولت قبل است

احمد راستینه گفت:می توانستیم از ظرفیت‌های قانون مجلس برای ساماندهی ورزش کشور استفاده کنیم اما دولت گذشته اساسا اراده‌ای برای اجرای آن نداشت و ناهنجاری‌های امروز حوزه ورزش و جوانان حاصل این قانون گریزی و عدم تمکین به قانون است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، احمد راستینه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان طرح سوال از وزیر ورزش و جوانان، گفت: با وجود گذشت هیجده ماه از تصویب قانون شرح وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان متاسفانه هنوز آیین نامه اجرایی این قانون به تصویب هیات دولت نرسیده و عملا ظرفیت های این قانون فعال نشده است.

راستینه با اشاره به تعیین نقشه حرکت وزارت ورزش توسط نمایندگان مجلس افزود: 2 سال پیش نمایندگان ملت با احساس تکلیف یکی از اولویت های مهم قانونگذاری کشور را که تعیین نقشه حرکت وزارت ورزش و جوانان بود را شناختند و آن را به رئیس جمهور ابلاغ کردند، اما پس از 2 سال  برای اجرایی سازی این قانون متاسفانه تلاش ها بی ثمر بود و با وجود همه این پیگیری ها آئین نامه اجرایی آن به موقع تدوین نشده بود.

وی افزود: در طول قریب به ۲ سالی که زمان اجرای قانون شرح وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان از دست رفت، می توانستیم از ظرفیت های این قانون برای ساماندهی ورزش کشور استفاده کنیم. دولت گذشته اساسا اراده ای برای انجام آن نداشت و این دولت به اهمیت آن توجه نکرد و ناهنجاری‌های امروز حوزه ورزش و جوانان حاصل قانون گریزی و عدم تمکین به آن است البته خوشبختانه خبر رسیده 2 روز قبل بالاخره آئین نامه های این قانون به تصویب رسید.

وی افزود: ریاست مجلس با پیش بینی سه شنبه های نظارتی سهم نظارت بر قوانین را افزایش داده اند و بی تردید مهم ترین وظیفه مجلس نیز بعد از قانونگذاری نظارت بر حسن اجرای قانون است و فرمایشات ریاست محترم مجلس را هم شنیدیم که حتی نظارت بر قانونگذاری نیز اولا است چون اگر قانونی تصویب شود و اجرا نشود هم قانونگذار بی آبرو می شود و هم مجری دچار دیکتاتوری و انحراف می شود.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 516873