barikan
08 دی 1401 - 00:28

رویکردهای کابینه جدید رژیم صهیونیستی اوضاع را متشنج می کند

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس ضمن تاکید بر تداوم مقاومت، رویکردهای کابینه جدید رژیم صهیونیستی را موجب تشنج اوضاع دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شهاب، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که مقاومت و وحدت، اولویت‌های ملت فلسطین برای مقابله با اولویت‌های کابینه جدید رژیم صهیونیستی است.

بر اساس این گزارش، اسماعیل هنیه گفت: همه باید بدانند که رویکردهای سیاسی و فکری رهبران اشغالگر بویژه کابینه کنونی اوضاع را در موقعیت تنش قرار می‌دهد.

وی همچنین افزود که تداوم شهرک سازی ها با تشدید مقاومت و گسترش دامنه آن و فشار با تمام امکانات موجود برای بیرون راندن شهرک نشینان و رژیم اشغالگر از تمام سرزمین فلسطین مواجه خواهد شد.

هنیه در عین حال تاکید کرد که ملت فلسطین بویژه در قدس و کرانه باختری با حمایت تمام مناطق فلسطین به مقاومت ادامه خواهند داد و تهدیدات آنها را نخواهد ترساند.

وی گفت: ملت فلسطین تمام مرزها را در خواهد نوردید و اشغالگران و شهرک نشینان را غافلگیر می‌کند تا از قدس و سرزمین ما خارج شوند و ملت ما به سرزمین خود بازگردد و اسرا آزاد شوند.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی گفت که کابینه او تصمیم دارد شهرک سازی را در کرانه باختری و جولان اشغالی تشدید کند.

نتانیاهو افزود: برنامه کابینه اسرائیل به ریاست من تلاش برای تقویت و توسعه شهرک سازی در الجلیل، النقب، جولان، یهودا و السامره خواهد بود.

در همین حال، «علی برکه» از رهبران جنبش حماس هم پیش از این تاکید کرده بود که دشمن صهیونیستی در جریان حملات خود به نوار غزه نتوانست بر اراده گروه‌های مقاومت فلسطین تأثیر بگذارد و مانع از ساخت موشک و تقویت توان نظامی مقاومت شود.

وی در اظهارات خود به مناسبت چهاردهمین سالروز «نبرد فرقان» با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی از ایجاد تفرقه در غزه و شکست ملت فلسطین ناکام ماند، عنوان کرد: این رژیم گمان می‌کرد می‌تواند عزم و اراده حماس و ملت فلسطین را درهم بشکند، نوار غزه را اشغال کند و جلوی ادامه حملات موشکی مقاومت علیه اراضی اشغالی و پایگاه‌های صهیونیستی را بگیرد و به راحتی گلعاد شالیت نظامی اسیر خود را آزاد کند، اما مقاومت در همه این موارد صهیونیست‌ها را ناکام گذاشت.

این رهبر حماس تاکید کرد که دشمن صهیونیستی ثابت کرد که یک جنایتکار تمام عیار است و غیرنظامیان، مراکز وابسته به آژانس امدادرسانی و ایجاد اشتغال برای آوارگان فلسطینی «آنروا»، مدارس، بیمارستان‌ها و مراکز دولتی را بمباران می‌کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 941473