barikan
30 شهریور 1401 - 19:18

دایر بودن پایگاه های شور عاط،] ها تا دهم مهرماه

پایگاه‌های شور عاطفه‌ها تا دهم مهرماه دایر است و ۲۰ هزار و ۲۰۷ دانش‌آموز خراسان جنوبی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی هستند.

عرب در حاشیه بازید از پایگاه‌های شور عاطفه‌ها گفت: در استان خراسان جنوبی ۲۰ هزار و ۲۰۷ دانش آموز و یک هزار و ۹۴ دانشجو تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

او با بیان اینکه از ۲۰ هزار و ۲۰۷ دانش آموز تحت حمایت بیش از ۶۰۰ نفر از دانش آموزان در پایه دوازدهم مشغول به تحصیل هستند افزود: این افراد از خدمات آموزشی و آمادگی کنکور با هم افزایی گروه‌های جهادی علمی در قالب معرفی به موسسات آموزشی، برگزاری کلاس‌های تقویت بنیه تحصیلی، مشاوره تحصیلی، مشاوره انتخاب رشته و اردوی تخصصی علمی به مشهد مقدس استفاده می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هم اکنون یک هزار و ۹۴ نفر از دانشجویان تحت حمایت از خدمات تحصیلی دانشگاه‌های روزانه و دولتی و شهریه دانشگاه‌های آزاد، علمی و کاربردی، پیام نور، غیرانتفاعی و ... بهره‌مند می‌شوند ادامه داد: دانشجویان دانشگاه‌های دولتی کمک هزینه تحصیلی و دانشجویان دانشگاه‌های غیر دولتی کمک هزینه شهریه دریافت می‌کنند.

او تصریح کرد: یک هزار و ۴۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت از خدمات آموزش‌های فرهنگی، قرآنی، هنری، ورزشی در مجتمع‌های فرهنگی تربیتی (کانون‌های اوقات فراغت) این نهاد در شهرستان‌های بیرجند و طبس به صورت منظم و در طول سال بهره‌مند می‌شوند.

به گفته عرب ۴۱۵ نفر از دانش آموزان مناطق محروم و روستایی از خدمات ۶ مجتمع فرهنگی تربیتی و شبانه روزی (خوابگاه)، سه مجتمع خواهران و سه مجتمع برادران در شهرستان‌های بیرجند، سربیشه، نهبندان و قاین استفاده می‌کنند.

عرب افزود: نیکوکاران می‌توانند با مشارکت در پویش شور عاطفه‌ها، کمیته امداد را در تأمین مایحتاج تحصیلی این عزیزان یاری کنند.

برپایی یک هزار و ۲۷۳ پایگاه شور عاطفه‌ها در استانبرپایی یک هزار و ۲۷۳ پایگاه شور عاطفه‌ها در استانمدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: رویداد ملی شور عاطفه‌ها همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی نیز از ۲۴ شهریورماه کلید خورده و یک هزار و ۲۳۷ پایگاه ثابت و سیار در استان برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در پویش شور عاطفه‌ها پیش‌بینی شده است.

شور عاطفه‌هاعرب با اشاره به اینکه در پارسال بیش از چهار میلیارد تومان کمک‌های مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی در قالب پویش شور عاطفه‌ها در خراسان جنوبی جمع‌آوری شده است بیان کرد: از یک هزار و ۲۳۷ پایگاه ۵۰ پایگاه در مرکز استان و بقیه در سایر شهرستان‌های خراسان جنوبی برپا شده است.

او تأکید کرد: کمیته امداد به همه دانش‌آموزان تحت پوشش، هم از منابع کمک‌های مردمی و هم از منابع داخلی امداد برای تأمین لوازم تحصیل یاری خواهد کرد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی بیان کرد: پایگاه‌های طرح شور عاطفه‌ها تا دهم مهرماه دایر است.

پایگاه‌های طرح شور عاطفه‌هاباشگاه خبرنگاران جوانخراسان جنوبیبیرجند

شناسه خبر: 750829