barikan
10 فروردین 1402 - 09:39

گردان جنین یک شهرک صهیونیستی را هدف قرار داد

گردان جنین وابسته به سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که شهرک «شاکید» در جنوب شهر جنین واقع در شمال کرانه باختری را مورد هدف قرار داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، گردان جنین وابسته به سرایاالقدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمندگان این گروه شهرک‌ صهیونیستی  «شاکید» در جنوب جنین در کرانه باختری را با گلوله‌های مستقیم مورد هدف قرار دادند.

به گزارش فلسطین الیوم، گردان جنین در بیانیه‌ای تاکید کرد: «به یاری خداوند یکی از گروه‌های  گردان جنین در ساعت 17:30 عصر چهارشنبه موفق شد شهرک شاکید در جنوب شهر جنین را هدف گلوله مستقیم قرار دهد».

شایان ذکر است که عملیات‌های استشهادی در واکنش به جنایت‌های  رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان اخیرا در استان‌های کرانه باختری و قدس اشغالی افزایش داشته است.

منابع خبری  نیز از عملیات ضدصهیونیستی جدید در کرانه باختری خبر دادند که طی آن جوانان مقاوم فلسطینی، با بسته انفجاری ایست نظامیان صهیونیست در شمال جنین را هدف قرار دادند که قدرت انفجاری آن شدید بوده است.

این درحالی است که رسانه های فلسطینی اعلام کردند که رزمندگان مقاومت فلسطین طی 24 ساعت گذشته 18 اقدام مقاومتی علیه صهیونیست‌ها در کرانه باختری و قدس اشغالی انجام دادند که این عملیات شامل تیراندازی، انفجار بمب و پرتاب کوکتل مولوتف و ترقه بود.

مرکز داده‌های فلسطینی موسوم به «معطی» اعلام کرد که فلسطینیان طی 24 ساعت گذشته 18 عملیات مقاومتی علیه صهیونیست‌ها در مناطق مختلف کرانه باختری انجام داده‌اند که مهم ترین آن‌ها 7 تیراندازی،پرتاب مواد منفجره و وقوع درگیری ها بوده است.

رزمندگان مقاومت در جریان یورش نظامیان صهیونیست به نابلس و اردوگاه عسکر در نقاط مختلف به سمت آن ها تیراندازی کردند. فلسطینیان همچنین پاسگاه نظامی «سالم» در جنین را با گلوله و مواد منفجره هدف قرار دادند و در یورش صهیونیست ها به « قباطیه» در جنین نیز به سمت نظامیان اشغالگر صهیونیستی آتش گشودند.

فلسطینیان همچنین به سمت خودوری یک شهرک نشین صهیونیستی تیراندازی کردند.

درگیری‌ها در 8 نقطه مختلف « قدس»، « رام‌الله»،«جنین»،«نابلس»،«قلقیلیه»،« بیت لحم» رخ داد . جوانان فلسطینی نیز به سوی نظامیان اشغالگر صهیونیستی سنگ پرتاب کردند.

مرکز داده‌های فلسطینی موسوم به «معطی» کشته شدن 17 صهیونیستی در عملیات مقاومتی فلسطینیان از ابتدای سال جاری میلادی را ثبت کرده است .

در فوریه گذشته عملیات مقاومتی فلسطینیان افزایش یافت و طی این عملیات 8 صهیونیست کشته شدند.

این درحالی است که در طول ماه فوریه 1177 عملیات مقاومتی علیه صهیونیست‌ها ثبت شده است که از بین آن ها 144 عملیات تیراندازی و درگیری مسلحانه با نظامیان اشغالگر صهیونیستی بوده است.

در ژانویه گذشته نیز  عملیات مقاومتی فلسطینیان  تشدید شد و منجر به کشته شدن (7) اسرائیلی و مجروح شدن (48) نفر  دیگر شد .

در پی تشدید تجاوزات و جنایات نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست ضد فلسطینیان و مقدسات آنها، مردم فلسطین به ویژه جوانان انگیزه بالایی برای انتقام دارند. به ویژه بعد از هجوم وحشیانه «ایتمار بن گویر» وزیر فاشیست کابینه افراطی بنیامین نتانیاهو به مسجدالاقصی و کشتار بزرگی که اشغالگران در اردوگاه جنین در کرانه باختری به راه انداختند.

اخیرا روزنامه «یدیعوت آحارانوت» نوشت که روزانه چندین عملیات فلسطینیان علیه اسرائیلی‌ها صورت می‌گیرد و تعداد عملیات هر روز نسبت به روز قبل بیشتر می‌شود.

طی ماه‌های گذشته هم‌زمان با تشدید اوضاع در اراضی اشغالی ناظران امور و کارشناسان سیاسی و نظامی امور منطقه اعلام کردند که اکنون همه نشانه‌ها حاکی از وقوع انتفاضه سوم در کرانه باختری اشغالی است. اتفاقی که هم‌اکنون در این منطقه در جریان است، تا حدی درستی این تحلیل‌ها را ثابت می‌کند.

این مسئله را روزنامه اسرائیل هیوم نیز تایید و در یادداشتی تاکید کرد: اوضاع در (سرزمین‌های اشغالی) به شدت متشنج است و به سوی انفجار اوضاع و انتفاضه‌ای فلسطینی پیش می‌رود.

در همین چارچوب کابینه رژیم صهیونیستی و نهادهای آن در ارزیابی چگونگی مقابله با موج عملیات‌های انفرادی فلسطینیان و احتمال وقوع انتفاضه سوم، دچار جنجال و سردرگمی شده‌اند. به ویژه اینکه هیچ نشانه‌ای مبنی بر آرام شدن اوضاع در فلسطین اشغالی و به ویژه قدس و کرانه باختری وجود ندارد و صهیونیست‌ها نمی‌توانند حجم عملیات‌هایی که مکررا توسط فلسطینیان در حال انجام است را پیش‌بینی کنند.

رژیم اسرائیل متوجه شده آنچه که در کرانه باختری و قدس رخ می‌دهد یک موج گذرا نبوده و جبهه فلسطین تبدیل به یکی از تهدیدات راهبردی اساسی برای اسرائیل در سال جاری شده است. با وجود اختلاف نظری که محافل مختلف صهیونیستی در تعیین استراتژی مناسب برای مقابله با وضعیت فعلی دارند اما همه آنها معتقدند، موج تازه عملیات‌های فلسطینیان یکی از خطرناک‌ترین تهدیدات برای تل‌آویو از سال‌های گذشته است.

طی چند ماه اخیر یورش‌ نظامیان صهیونیست به شهرهای کرانه باختری و بازداشت و به شهادت رساندن فلسطینیان شدت گرفته است.

نهادهای فلسطینی همواره خواستار حمایت بین‌المللی از ملت مظلوم فلسطین شده و از دادگاه بین‌المللی کیفری خواسته‌اند تحقیقات درباره جنایات رژیم صهیونیستی را هرچه سریع‌تر آغاز کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1117205