barikan
24 مرداد 1401 - 14:55

۱۰۰ مزدور لهستانی و آلمانی در اوکراین کشته شدند+ فیلم

وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه خود از تحولات میدانی جنگ در اوکراین اعلام کرد ۱۵۰ مزدور خارجی ارتش اوکراین در حملات هوایی ارتش روسیه کشته و زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد نیروی هوافضای ارتش این کشور با موشک‌های بسیار دقیق محل استقرار مزدوران خارجیِ ارتش اوکراین را در شهرک «زولوچیف» در منطقه «خارکوف» اوکراین را هدف قرار داده است.

خبرگزاری مهرزولوچیفخارکوفبنا بر این بیانیه، در این حملات دست‌کم ۱۰۰ شبه‌نظامی خارجی کشته و ۵۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند. بیشتر این مزدوران اهل لهستان و آلمان بودند.

در این بیانیه همچنین آمده است که در ۲۴ ساعت گذشته، پدافند هوایی ارتش این کشور ۲ پهپاد و ۲ موشک ارتش اوکراین را بر فراز آسمان جمهور خلق دونتسک رهگیری و منهدم کرد.

دونتسکوزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، تاکنون ۲۶۷ هواپیما، ۱۴۸ بالگرد، ۱۷۳۸ پهپاد، ۳۶۵ سامانه ضدموشکی، ۴۳۰۳ تانک و دیگر خودروهای زرهی جنگی، ۷۹۸ سامانه پرتابگر چندمنظوره راکت، ۳۲۹۸ خمپاره‌انداز و توپخانه، و همچنین ۴۸۸۸ دستگاه خودروی ویژه نظامی متعلق به ارتش اوکراین منهدم شده‌اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 589146