barikan
19 شهریور 1401 - 08:28

تظاهرات در مغرب علیه عادی سازی روابط/پرچم اسرائیل به آتش کشیده شد

مردم مغرب عصر روز گذشته (جمعه) با تجمع در برابر ساختمان پارلمان این کشور در رباط، علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تظاهرات برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه روسیا الیوم، مردم مغرب عصر روز گذشته (جمعه) با تجمع در برابر ساختمان پارلمان این کشور در رباط، علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تظاهرات برگزار کردند.

خبرگزاری مهروبگاهروسیادر این تظاهرات مردم با سر دادن شعارهایی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. همچنین تظاهر کنندگان در اعتراض به برقراری روابط از سوی رباط با رژیم صهیونیستی، پرچم این رژیم را به آتش کشیدند.

در این تظاهرات، معترضان شعارهایی را نیز علیه ناصر بوریطه وزیرخارجه مغرب که در ماه‌های اخیر دیدارهای متعددی با مقامات صهیونیست داشته، سر دادند.

بوریطهتظاهرکنندگان در این اعتراضات پارچه نوشته‌هایی با مضمون حمایت از مقاومت و مردم فلسطین و مخالفت با عادی سازی روابط به دست داشتند. برخی شعارهای نوشته شده بر روی این پارچه نوشته‌ها به این شرح بود: «متحدیم تا زمان سرنگونی عادی سازی روابط»، «با مقاومت در فلسطین یوم النکبه دیگری رخ نمی دهد» و «با عادی سازی روابط همه جانبه در مغرب همراه نمی شویم».

النکبهنمینمیتظاهر کنندگان همچنین با اشاره به افشای پرونده فساد جنسی سفیر رژیم صهیونیستی در رباط، تاکید کردند که «کرامت مغربی‌ها فروشی نیست و عادی سازی روابط باید فوراً متوقف شود».

گفتنی است در روزهای اخیر پرونده فساد جنسی دیوید گوورین سفیر رژیم صهیونیستی در مغرب افشا شده که مخالفت‌های متعددی را در برداشته است. سفیر رژیم صهیونیستی در این پرونده متهم به سو استفاده جنسی از کارمندان مغربی مشغول به کار در سفارت این رژیم شده است.

گوورینسودر پی افشای این رخداد، مقامات رژیم صهیونیستی، گوورین را به تل آویو فراخواندند. گفته می‌شود گوورین هم اکنون در اراضی اشغالی است و پرونده تحقیقات از وی گشوده شده است. این در حالی است که مقامات رسمی مغرب تاکنون واکنشی به این رخداد نشان نداده اند.

گوورینتلآویوگووریناند

منبع: مهر
شناسه خبر: 726867