barikan
10 فروردین 1402 - 14:58

استقبال گردشگران از تورهای یک روزه طبس گردی

بیرجند-رئیس میراث فرهنگی طبس گفت: امکان برگزاری تورهای یکروزه طبس گردی توسط یکی از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری شهرستان فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد عرب ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای خدمات رسانی مطلوب و فراهم نمودن اقامتی خاطره انگیز برای مسافرین و گردشگران نوروزی و به منظور آشنایی با جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی شهرستان طبس، امکان برگزاری تورهای یک روزه طبس گردی توسط یکی از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری شهرستان فراهم شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طبس بیان کرد: هر روز حداقل یک تور به مقصد مناطق مختلف گردشگری شهرستان برگزار می‌گردد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان طبس ضمن بیان این مطلب افزود: با هماهنگی‌های بعمل آمده و اعلام آمادگی یکی از دفاتر، همه روزه ثبت نام تورهای یک روزه طبس گردی در ورودی باغ گلشن انجام می‌شود که با استقبال خوب گردشگران مواجه گردیده است.

به گفته عرب عمده مقاصد تورهای یک روزه، روستای هدف گردشگری ازمیغان، منطقه نمونه گردشگری آبگرم مرتضی علی، کال جنی و کویرهای طبس است که براساس درخواست مسافران و گردشگران، اولویت بندی و هر روز حداقل یک تور با اتوبوس ویژه و همراهی تور لیدر محلی انجام می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طبس گفت: با توجه به تعدد و تنوع جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهرستان طبس، بهترین راه برای استفاده بهینه از وقت و صرفه جویی در هزینه‌ها استفاده از ظرفیت تورهای گردشگری طبس گردی است که توسط دفاتر شهرستان برگزار می‌شود.

عرب یادآور شد: در شهرستان طبس ۷ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در زمینه برگزاری تورهای داخلی و خارجی فعالیت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه استفاده از راهنمای محلی باعث آشنایی با فرهنگ جامعه محلی و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، ادامه داد: به عنوان یک اصل مهم و قبل از سفر، گردشگران باید با آداب و رسوم و فرهنگ مقصد آشنایی پیدا کنند و در هنگام مراجعه و بازدید از روستاها و مناطق گردشگری، ضمن احترام به فرهنگ بومی منطقه، محیط زیست، اکوسیستم منطقه و … از تخریب و وارد کردن آسیب به مناطق و ظرفیت‌های طبیعی و فرهنگی خودداری نمایند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1117869