barikan
26 مرداد 1401 - 07:14

جهاد تبیین مهمترین وظیفه خبرنگاران است

بوشهر - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: امروز تکلیف مشخص، فرض فوری و واجب به واسطه ابلاغ چندباره رهبر معظم انقلاب مبتنی بر جهاد تبیین امری اجتناب‌ناپذیر است و وظیفه تک تک خبرنگاران و رسانه‌ها است تا با نگاه متعالی در این مسیر گام بردارند.

عبدالرحیم افروغ چهارشنبه شب در آئین گرامیداشت روز خبرنگار افزود: باید قدر سهم خود را از جهاد تبیین مشخص کنیم و اگر روزی این نگاه توسط امام جامعه مشخص می‌شود چنانچه سهم و مسئولیتی در جهاد تبیین مشخص نکنیم نشان می دهد نقش خود را بخوبی عملی نکرده ایم.

وی افزود: ممکن است در رسانه‌ها سلیقه ها متفاوت باشد اما همگان باید نسبت به مساله انقلاب اسلامی، ایران و آرمان‌های بالای بشری هم‌عهد و هم‌مسیر باشند.

افروغ ادامه داد: وقتی از رسانه‌های جهان استکبار صحبت می‌شود نگاه آنها مبتنی بر جهان‌بینی خودشان است که ما نیز باید در رسانه حرکت کلی و افق بلند حرکت کنیم و این تکلیفی مهم برای خبرنگاران است.

خانواده رسانه همواره صدای انقلاب اسلامی است

خانواده رسانه همواره صدای انقلاب اسلامی استمسئول بسیج رسانه استان بوشهر گفت: خانواده رسانه همواره صدای انقلاب اسلامی است که باید به صورت ویژه دیده شود.

عبدالله نجفی افزود: در استان بوشهر چنانچه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کمبودی داشته باشند جای تعجب است چراکه با وجود ظرفیتی مانند منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس باید نیازهای آنها بخوبی پوشش داده شود.

وی ادامه داد: برای نمونه صدا و سیمای بوشهر اکنون از ابتدایی ترین تجهیزات نیز محروم است چراکه براساس بررسی‌ها ۱۲۰ میلیارد تومان کمبود تجهیزاتی دارد و باید نسبت به تامین آن اقدام شود.

رسانه های استان بوشهر تاثیرگذار هستند

رسانه های استان بوشهر تاثیرگذار هستندمدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور گفت: قدمت رسانه در بوشهر به سال‌های خیلی درازی باز می‌گردد اما در دهه اخیر که رسانه‌ها ساماندهی شدند رسانه‌های استان بوشهر تاثیرگذار بودند.

مازیار هوشمند افزود: اینکه استان بوشهر در سال‌های اخیر برگزاری نمایشگاه مطبوعات همواره به عنوان استانی برجسته مطرح شده به دلیل فعالیت‌ خوب، موثر و تاثیرگذار رسانه های بوشهری است. وی ادامه داد: برای امنیت شغلی خبرنگاران باید با جدیت تلاش کرد که در این راستا اقدام‌های ارزشمندی اجرایی شده است.

هوشمند ادامه داد: در رایزنی با واحدهای صنعتی مستقر در جنوب استان بوشهر و بویژه از محل شورای راهبردی پتروشیمی‌ها مقرر شد، همه رسانه‌های این استان از حمایت آگهی‌های مراکز صنعتی و پتروشیمی‌های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برخوردار شوند.

وی افزود: همچنین مقرر شدشرکت‌های فعال در جنوب استان بوشهر اشتراک و خرید از رسانه‌های مکتوب این استان داشته باشند.

هوشمند اظهار کرد: خانه مطبوعات بوشهر نیز که به دلیل نیاز شهرداری از ساختمان محروم شده بود به طور مجدد با همراهی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر صاحب خانه شدند.

وی گفت: همچنین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر نیز قول مساعد داده تا نسبت به تجهیز ساختمان خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور اقدام کنند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 604951