barikan
15 مرداد 1401 - 11:27

بخشدار ریگ گناوه: فعالیت تعاونی‌ مرزنشینان از شیوه‌های مردمی سازی اقتصاد است

گناوه - ایرنا - بخشدار ریگ شهرستان گناوه گفت: ارایه راهکارهای لازم برای جذب اعضا و ساماندهی فعالیت شرکت تعاونی مرزنشینان به عنوان یکی از شیوه‌های مردمی سازی اقتصاد ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ضرغام محمدی روز شنبه در جلسه‌ای با عنوان "مردمی سازی اقتصاد"  با حضور فرمانده حوزه مقاومت بسیج محمد رسول‌الله (ص) و جمعی از فرماندهان پایگاه های مقاومت در بخشداری افزود: باتوجه به سیاست های دولت سیزدهم مبنی بر توجه به معیشت مردم و از طرفی شرایط اقتصادی و بندری این بخش، به منظور تسهیل در امر خرید مایحتاج اهالی که بتوانند کالاهای مورد نیاز خود را با قیمت مناسب تر نسبت به بازار تامین کنند این جلسه در دستور کار قرار گرفت. وی اظهارداشت: باتوجه به اینکه اهالی این بخش بویژه روستاییان مکرر برای فعال شدن شرکت تعاونی مرزنشینان به بخشداری مراجعه می‌کنند، با پیگیری های به عمل آمده از طریق دستگاه‌های ذیربط، مجوز ثبت نام مجدد متقاضیان و تمدید کارت های مرزی اعضای تعاونی از طریق شبکه اینترنتی صادر و اقدامات لازم صورت گرفت.  بخشدار ریگ گفت: براساس ثبت نام به عمل آمده، بیشتر روستاییان از این شیوه استقبال کردند اما در نقاط شهری بنا به دلایل مختلف افراد تاکنون ثبت نام و مراجعه نکردند که لازم است در این ارتباط اطلاع رسانی و ترغیب لازم برای مراجعه و  ثبت نام انجام شود.

وی بیان کرد: امیدواریم با پیگیری های به عمل آمده و مهیا شدن شرایط ، مجدد  شرکت تعاونی مرزنشینان، ساماندهی و به صورت فعال تری بتوانند نسبت به تامین نیازهای مردم اقدامات لازم را به عمل آورند.  در این جلسه  فرمانده حوزه  مقاومت بسیج محمد رسول الله (ص) بندرریگ و سایر فرماندهان پایگاه ها و اعضا حاضر، آمادگی لازم و همکاری برای استفاده از ظرفیت موجود را ابراز داشتند.

بندرریگ از توابع شهرستان گناوه از بنادر قدیمی استان بوشهر در امر تجارت با کشورهای همسایه خلیج فارس است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 540433